Izolacje Natryskowe
Pianą PUR

Szybkie, skuteczne, trwałe!
Dowiedz się dlaczego wybrać
izolacje pianą poliuretanową!

Nowoczesna i prawidłowo wykonana termoizolacja znacząco ogranicza straty energii i poprawi poczucie komfortu cieplnego w domu. To bezpośrednio przekłada się na oszczędności finansowe związane z utrzymaniem obiektu. Skuteczne docieplenie to mniejsze wydatki na ogrzewanie.

Każda nowa, wchodząca na rynek technologia w danej dziedzinie budzi emocje wśród środowisk skupionych wokół branży. Nie inaczej jest z krajową branżą budowlaną, gdzie izolacje natryskowe pianką PUR są stosunkową nowością (na kontynencie północnoamerykańskim są znane od końca lat 80-tych). Nowa, nie wszystkim znana technologia sprawia, że niektórzy próbują ją dyskredytować na rzecz powszechnych, stosowanych od lat rozwiązań.

Wybierz Izolację Pianką

Wykonujemy termoizolację budynków mieszkalnych, gospodarczych oraz przemysłowych. Korzystamy przy tym z nowoczesnej, specjalistycznej pianki CROSSIN Attic Soft przeznaczonej do natrysku hydrodynamicznego. Technologia ta sprawdza się szczególnie podczas ocieplania poddaszy.

Wybierz TERMOHAUS

Doświadczona kadra fachowców i stosowanie wyłącznie najwyższej klasy materiałów oraz sprzętu powoduje, że wykonywane przez nas izolacje są szczelne i trwałe. Wykonaliśmy już ponad 3000 realizacji w całym kraju!

Zalety Izolacji Natryskowych

Termoizolacja metodą natryskową jest nowoczesnym i innowacyjnym sposobem ocieplania budynków, który charakteryzuje się wielką skutecznością i trwałością. Z dużą dozą pewności można stwierdzić, że pianka PUR to materiał przyszłości, a branżę ocieplania budynków czeka prawdziwa rewolucja. Jest to podyktowane licznymi zaletami jakie posiada technologia natrysku piany. Wśród najważniejszych cech, które sprawiają, że pianka PUR wysuwa się przed konkurencję można wymienić:

Bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła

Jego wartość waha się w przedziale od 0,022 do 0,026 (W/m∙K) i należy do najniższych jakie spotykane są wśród dostępnych powszechnie termoizolatorów budowlanych (np. wskaźnik styropianu wynosi 0,040, a płyty z wełny mineralnej 0,043 – 0,052). To znacząco podnosi sprawność energetyczną budynku oraz pozwala na stosowanie cieńszych warstw osłonowych.

Doskonałe właściwości adhezyjne

Oznacza to bardzo dobrą przyczepność do każdej struktury. Jednym słowem, termoizolacja z piany idealnie łączy się z dowolną powierzchnią niezależnie od rodzaju materiału, krzywizny, czy porowatości faktury – piankę PUR można stosować dosłownie wszędzie.

Równomierna, szczelna warstwa, bez spoin i mostków cieplnych

Dzięki technologi natrysku pianka poliuretanowa jest nakładana równomiernie na powierzchni ocieplanej. To zapewnia idealną szczelność warstwy. Poza tym, dzięki aplikacji piany pod ciśnieniem, warstwa izolacji ma charakter ciągły, nie posiada przerw, spoin i słabych stref, w których ciepło mogło by mieć ułatwioną drogę ucieczki.

Szybkość aplikacji pianki

Natrysk pianki wymaga zaawansowanego, wysokociśnieniowego sprzętu oraz wykwalifikowanych pracowników, jednak samo nałożenie warstwy jest szybkie i stosunkowo proste (w ciągu dnia nawet kilkaset m²). Z racji tego, że pianka doskonale przylega do każdej powierzchni, przygotowania do wykonania ocieplenia są znikome i nie wymagają zbyt wiele czasu.

Niewielki ciężar gotowej izolacji poliuretanowej

Pianka PUR waży niewiele w porównaniu z innymi materiałami przeznaczonymi do ocieplania, dlatego nie obciąża zbytnio konstrukcji dachowych – doskonale nadaje się do renowacji termoizolacyjnej starszych budynków jak i do osłony wielkopowierzchniowych dachów budynków przemysłowych.

Obojętność biologiczna

Warstwa termoizolacji z pianki poliuretanowej z pewnością nie stanie się przyjaznym miejscem dla wszelkiego rodzaju szkodników i insektów. Również grzyby i pleśń w żaden sposób nie rozwiną się w piance PUR. Dzieje się tak ponieważ poliuretan jest obojętny biologicznie i nie odpowiada żadnym szkodnikom.

Trwałość

Można przytoczyć szereg badań które jasno pokazują, iż pianka po kilkudziesięciu latach zachowuje swoje pierwotne właściwości termo- i hydroizolacyjne. Ta cecha zapewnia nam stałe oszczędności przez cały okres użytkowania budynku.

Powyższe cechy to kilka najważniejszych zalet towarzyszących technologii natrysku piany. Można powiedzieć, że w porównaniu z powszechnymi obecnie materiałami ocieplającymi, termoizolacje z pianki PUR są prawdziwą rewolucją w tej dziedzinie.